fbpx

OTÁZKY A ODPOVEDE TÝKAJÚCE SA PRODUKTOV POŽIARNEJ OCHRANY NORDIC FLAME

Áno, všetky hasiace prístroje Nordic Flame je možné v prípade potreby (po použití) naplniť. To sa vyplatí  s našim vysoko kvalitným hasiacim prístrojom - skôr nie s jednoduchým „priemyselným hasiacim prístrojom“. Tým naše hasiace prístroje prispievajú aj ku konceptu udržateľnosti zdrojov. Plnenie vykonáva špecializovaná spoločnosť. Nájdete ich na internete alebo na žltých stránkach.

Táto povinnosť údržby sa týka iba komerčného použitia, kedy je zo zákona vyžadovaný hasiaci prístroj (ten potom musí byť tiež červený). Kvalitné dizajnérske hasiace prístroje od spoločnosti Nordic Flame sú určené pre domáce / súkromné ​​použitie, a preto sa nemusia každé dva roky kontrolovať / opravovať. Mali by ste pravidelne kontrolovať tlakomer : ak je ukazovateľ v zelenej oblasti, hasiaci prístroj funguje správne. Napriek tomu odporúčame každých 10 rokov vykonať dodatočný test odborníkom.

Moderný prášok ako hasiaci prostriedok má niekoľko výhod. Najdôležitejšie sú:

Uhasí všetky typy bežných požiarov v domácnosti (A = pevné látky, B = kvapaliny, C = plyny)

Rýchly a efektívny hasiaci výkon. Pozrite si informácie o hasiacom účinku rôznych typov hasiacich prístrojov. (napríklad s  penovými hasiacimi prístrojmi!)

Funguje aj pri veľmi nízkych a vysokých teplotách: -30 ° až +60 ° C. To znamená, že práškové hasiace prístroje sú vhodné aj do vonkajších priestorov, napríklad pri grilovaní a podobne. Taktiež  v nevykurovaných budovách,  automobiloch, mobilných domoch alebo člnoch.

Moderný prášok nemá dátum spotreby. (Napríklad hasiaci prostriedok v penovom hasiacom prístroji sa musí meniť každých 2 - 6 rokov).

Niekedy sa ako protiargument použije „znečistenie“, ktoré vzniká pri použití prášku. Máte pravdu, pretože jemný hasiaci prášok sa pri použití hasiaceho prístroja skutočne šíri na veľkú plochu. ALE: Hlavné škody pri požiari sú VŽDY  spôsobené požiarom a dymom. Ak dôjde k požiaru, obmedzenie škody  závisí od rýchleho a ľahkého uhasenia požiaru. (Navyše poistenie zahŕňa aj čistenie poškodených priestorov).

Ak sa v prípade požiaru použije jeden z našich hasiacich prístrojov, majiteľ od nás dostane nový hasiaci prístroj (!). Predpokladom tejto 5-ročnej záruky je, že ste sa u nás vopred zaregistrovali (domovská stránka v časti „Bezpečnostná záruka“) a že škoda bola nahlásená poisťovni. Všetko ostatné nájdete na našej webovej stránke a v návode na použitie.

Štatisticky povedané, každoročne je hlásených 2.000.000 požiarov v Európe, 90% týchto požiarov je v budovách.  V Európskom byte alebo dome vypukne požiar každú minútu tri až štyri krát. Tri zo štyroch požiarov sa dajú uhasiť bez zásahu hasičského zboru a to vďaka včasnému použitiu pomôcok, ako hasiace prístroje alebo hasiace deky. Oheň v bytoch a domoch tiež každoročne zabije v Európe asi 4000 ľudí a 7000 je hospitalizovaných s ťažkými popáleninami . 

Nie, hasiaci prístroj pre váš vlastný byt alebo dom nemusí byť červený. Preto má Nordic Flame vo svojom sortimente krásne, dizajnové hasiace prístroje, ktoré sú pôsobivé a plnia svoju bezpečnostnú funkciu! Dajú sa optimálne integrovať do štýlového životného prostredia. Ak je hasiaci prístroj ihneď po ruke, na viditeľnom mieste, je možné ho použiť včas. Tak môžete zabrániť vážnemu poškodeniu majetku a ochrániť pred požiarom Vás a Vašich susedov.

V komerčných priestoroch (kancelárie a podniky), kde sú hasiace prístroje predpísané zákonom, musia byť hasiace prístroje červené. 

Všetky dizajnérske hasiace prístroje (vrátane tých od Nordic Flame), ktoré nemajú „signalizačnú“ červenú farbu , sa z pravidla nemôžu používať ako zákonom požadované hasiace prístroje na komerčné účely. Môžu však byť umiestnené v obchodných priestoroch ako sekundárne hasiace prístroje a dizajnové prvky.

Hlavná oblasť použitia dizajnového hasiaceho prístroja je v súkromných domoch a bytoch, ako aj vo vozidlách a člnoch.

Naše hasiace prístroje boli vyrobené a testované podľa najvyšších európskych štandardov kvality a tiež podľa normy EÚ EN3. Majú tiež značku CE. Sú teda schválené pre súkromné ​​domy a byty.

Kvôli absencii červenej farby však nie sú schválené na komerčné účely ako zákonom požadované hasiace prístroje.

Protipožiarna prikrývka je veľmi užitočným doplnkom k hasiacemu prístroju. Pomocou nej môžete rýchlo a efektívne hasiť malé požiare bezpečne a efektívne. Oblasti použitia sú napr. hrnce alebo panvice s horiacim tukom (nikdy nesmiete hasiť vodou!), Horiace ozdoby na sviečky (napr. Vianočný veniec) a (menšie) elektrické spotrebiče.

Estetickú protipožiarnu prikrývku od Nordic Flame je najlepšie umiestniť  v kuchyni tak, aby bola viditeľná a pripravená na okamžité použitie, pretože štatisticky práve tu sa vyskytuje väčšina požiarov v domácnosti.

Scroll to Top

Vitajte / Welcome!

Vitajte na oficiálnom eshope značky NORDICFLAME pre Česko a Slovensko. V prípade doručenia do inej krajiny prosím navštívte oficiálny web NORDICFLAME EU.

Welcome to the official e-shop of the NORDICFLAME brand for the Czech Republic and Slovakia. In case of delivery to another country, please visit the official website of NORDICFLAME EU.

Vitajte / Welcome!

Vitajte na oficiálnom eshope značky NORDICFLAME pre Česko a Slovensko. V prípade doručenia do inej krajiny prosím navštívte oficiálny web NORDICFLAME EU.

Welcome to the official e-shop of the NORDICFLAME brand for the Czech Republic and Slovakia. In case of delivery to another country, please visit the official website of NORDICFLAME EU.

Vitajte

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Údaje nezdieľame s tretími stranami. Ďakujeme že nám pomáhate zlepšovať stránku Nordicflame